На правах реклами:

Закрита соціальна мережа ділових людей Червонограда та регіону

Закрита соціальна мережа ділових людей Червонограда

www.chervonograd.biz

 

ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА 2013р.

   Автор публикації: sosnivka                                          Категорія: Сторінка міської влади
 

Місто Соснівка було засноване в 1957 р., як селище, згодом - селище міського типу, а в 1968р. стало містом , яке займає територію 198 га, житловий фонд складає 212,9 тис.кв.м, 4054 помешкань. Населення нараховує 11 тис.437 чол. За 2013р. зареєстровано 181 свідоцтво про смерть, 104 - про народження, 101 – про одруження. Вікова структура населення міста має такий вигляд: діти до 16р.- 17,4 % , населення працездатного віку – 43,5%, населення старше працездатного віку – 39,1%. В місті функціонують 3 загальноосвітні середні школи, 2 дитячих садочки, 2 лікарні ( міська та Львівська обласна відновного лікування), 7 аптек, 12 підприємств побутового обслуговування, 3 філії відділень банків м.Червонограда, 3 позашкільні установи, ринок, відділення газової контори м.Червонограда, 12 об’єктів громадського харчування, КП «Соснівкажитлокомунсервіс». Адміністративно місто Соснівка підпорядковане Червоноградській міській раді.
Основним місцем роботи працездатного населення були підприємства вугільної промисловості. Деякі з них підлягають закриттю, тому питання працевлаштування населення станом на сьогоднішній день стоїть надзвичайно гостро.
Основа всьому, як відомо, економіка, в першу чергу, – промисловість та будівництво, розвиток яких в м.Соснівка відсутній. Економіка міста, здебільшого, планується тільки з розвитку підприємництва, а саме: малого та середнього бізнесу. На сьогоднішній день у Соснівці зареєстровано 78 приватних підприємців, які надають послуги у сфері торгівлі, побуту, медичного обслуговування тощо. Від діяльності малого бізнесу протягом 2013 року сума надходжень до міського бюджету становила – 1061,5 тис.грн. (єдиний податок, оренда землі, патенти).
М.Соснівка знаходиться поза межами центральної автотраси Львів-Ковель, що ускладнює умови сполучення між населеними пунктами та створює перешкоди для залучення інвестицій у місто.
На 2013р. з урахуванням змін надходження до бюджету міста затверджені в сумі 5888,0 тис.грн., в т.ч. по загальному фонду 3791,1 тис.грн., по спеціальному фонду 2096,9 тис.грн. Надійшло доходів за звітний період в сумі 5107,6 тис.грн., в т.ч. по загальному фонду 3604,2 тис.грн. та по спеціальному фонду 1503,4 тис.грн. Виконання доходної частини бюджету в цілому становить 86,4 %, в т.ч. по загальному фонду 95,1 % та по спеціальному фонду 71,7 %.
В 2013р. з бюджету міста проведено видатки на суму 4510,6 тис.грн., в т.ч. по загальному фонду 3598,3 тис.грн. та по спеціальному фонду в сумі 912,0 тис.грн., що становить 70,7% від запланованих. Станом на 01.01.2014р. в органах казначейства зареєстрована заборгованість в сумі 335,4 тис.грн., в т.ч. по захищених статтях (оплата теплопостачання) – 172,6 тис.грн.
В 2013р. з бюджету міста по загальному фонду проведено фінансування:
- органів місцевого самоврядування – 556,8 тис.грн.;
- дошкільного закладу № 5 - 2095,3 тис.грн.;
- Соснівського Народного дому – 666,7 тис.грн.;
- благоустрою міста (озеленення, прибирання центральних доріг, утримання кладовища) – 277,6 тис.грн.;
- інших видатків – 2,0 тис.грн.
За рахунок власних надходжень бюджетних установ проведено видатки в сумі 214,1 тис.грн., з яких на придбання продуктів харчування та оплату енергоносіїв використано 183,5 тис.грн.
За рахунок інших надходжень спеціального фонду проведено видатки у сумі 698,2 тис.грн., в т.ч.:
- на капітальний ремонт приміщення міської ради - 226,1 тис.грн.;
- на погашення заборгованості за 2012р. – 79,8 тис.грн.;
- на поповнення статутного фонду КП «Соснівкажитлокомунсервіс» - 337,4 тис.грн.;
- проведено поточний ремонт доріг по вул. Базарній, Кривоноса, Грушевського, Львівській на суму – 54,9 тис.грн.
Протягом 2013 року за кошти місцевого бюджету проведено:
- ремонт дахів буд. № 1 по вул.Львівська, буд.№ 13 по вул. Шептицького, буд. № 33 по вул.Львівська, буд.№ 12 по вул. Кривоноса (частково);
- поточний ремонт дороги по вул. Львівська, Грушевського, Шевченка, Шептицького;
- встановлення 5(п’яти) дитячих майданчиків по вул. Театральна, 16, 22 Січня, 41, Театральна, 9, Шевченка, 4 та Шевченка, 5.
Органи місцевого самоврядування відіграють важливу роль у розвитку міста. Структура виконавчих органів Соснівської міської ради включає в себе діяльність міського голови та його заступника, постійних депутатських комісій, працівників міської ради, членів виконкому та керівників установ, які знаходяться на балансі міської ради. Є гостра потреба введення в штат працівників Соснівської міської ради юриста, але через постійний брак коштів цього, нажаль, не можна зробити. Міська рада є виборним органом і наділяється правом представляти інтереси територіальної громади. Безперервність і ефективність діяльності ради забезпечується через роботу сесій, які проводяться згідно Регламенту Соснівської міської ради. Міський голова, секретар ради, голови постійних комісій ради, керівники депутатських груп входять до складу колегії Соснівської міської ради, яка є органом погоджувального характеру. Колегія вносить пропозиції з питань порядку денного пленарних засідань, сприяє узгодженню позицій депутатів у разі виникнення спірних питань у роботі Ради та її органів. Колегія працює у формі засідань, міська рада проводить свою роботу сесійно. Засідання Ради протоколюються, ведення протоколів засідань здійснює секретар ради. Всі документи у виконкомі Соснівської міської ради ведуться згідно діючого законодавства. За ведення діловодства, кадрову роботу, облік статистичної звітності, архівної справи виконавчого комітету, ДРАЦС несе відповідальність секретар ради. Вона узагальнює зауваження та пропозиції депутатів, висловлених на сесіях та контролює своєчасне виконання постанов, рішень і розпоряджень.
Протягом 2013р на Пленарні засідання сесій були винесені такі важливі питання, як:
- про міський бюджет м.Соснівки на 2013р.;
- про уточнення міського бюджету м.Соснівки на 2013р.;
- про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами на період 2013-17рр.;
- про передачу з державної у комунальну власність територіальної громади м.Соснівки будівлі гуртожитку за адресою: м.Соснівка, вул. Театральна, 11;
- про захист прав мешканців гуртожитків;
- звіт про роботу КП «Соснівкажитлокомунсервіс»;
- про використання прапора Європейського союзу на території м.Соснівки;
- про продовження дії договорів оренди приватним підприємцям;
- про встановлення режимів роботи підприємців, установ та організацій сфери обслуговування та розважальних закладів;
- про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами в м.Соснівка;
- земельні питання.
Депутатський корпус при виконавчому комітеті Соснівської міської ради налічує 34 особи; працюють такі комісії:
- з питань комунального господарства та благоустрою (голова комісії - Бекерський В.М.);
- з питань бюджету, майна, комунальної власності та приватизації ( голова комісії – Ясеницький Р.О.);
- з питань регулювання земельних відносин та адміністративно-територіального устрою (голова комісії – Бусигіна Т.О.);
- з питань торгівлі, побутового обслуговування, правоохоронних органів (голова комісії - Остапик Ю.А.);
- з питань охорони здоров’я, праці та соціальної політики (голова комісії – Стецик Р.О.);
- з питань освіти, культури, духовного відродження молоді і спорту ( голова комісії – Бусько Т.І.).
На сайті Соснівської міської ради висвітлюються рішення сесій, виконкому та депутатських комісій.
Працюють 17 членів виконкому, перспективний план якого був затверджений 21.12.2012р. На засіданнях виконкому у 2013р. розглядалися такі важливі питання: про міський бюджет на 2013р., про роботу із зверненнями громадян, затвердження заходів по впорядкуванню і благоустрою міста, затвердження заходів з підготовки до Дня Конституції, Дня Незалежності, Дня Шахтаря та Дня міста, діяльність громадських організацій міста, готовність об’єктів житлового фонду в осінньо-зимовий період, організація пасажирських перевезень, аналіз фінансово-господарської діяльності КП «СЖКС» тощо.
Засідання виконкому проводяться систематично – 1 раз на місяць, запрошуються керівники установ та відомств, які звітують про свою роботу, беруть участь в аналізі та регулюванні всіх напрямків роботи у місті.
Особлива увага приділяється роботі із зверненнями громадян. Протягом 2013 року у виконавчий комітет Соснівської міської ради надійшло 513 заяв – скарг від громадян, з них 471 розглянуто на особистих прийомах, з них 192 вирішено позитивно.
Заяви стосовно покрівельних робіт позитивно вирішені відповідно до графіку робіт КП«Соснівкажитлокомунсервіс».
Заяви, пов»язані з вирішенням комунальних питань та належного тепло-постачання, вирішувались комунальними службами об»єктивно та згідно чинного законодавства.
У 2013 році мешканці неодноразово звертались з порушенням питань стосовно незадовільного стану водо-каналізаційного господарства, які стосуються аварійних ситуацій на водогоні та через засмічення каналізаційних колодязів. По мірі надходжень скарг КП «Червоноградводоканал» своєчасно ліквідовував пориви та аварійні ситуації.
У І півріччі 2013р. у виконавчий комітет Соснівської міської ради надходили заяви від мешканців щодо тарифів та комунальні послуги та пропозицій щодо прибирання прибудинкових територій. Усі зауваження розглянуто, обґрунтовані пропозиції взято до уваги.
Протягом 2013р. на прохання соснівчан по території міста було зрізано 65 тополь, які затіняли вікна житлових та адміністративних будівель та несли загрозу здоров»ю мешканців та їх майну. 3 заяви-скарги стосовно обрізки та різки дерев взято на контроль виконавчого комітету Соснівської міської ради та відповідно до рішення і актів обстеження зрізки дерев, які погоджені Львівською державною екологією, буде виконано у І півріччі 2014 року.
Скарги стосовно вуличного освітлення частково не вирішено, у зв’язку з недостатнім забезпеченням ламп прожарювання та палива для транспорту КП «Комунальник», який займається роботами по освітленню території м.Соснівки.
У зв’язку із браком коштів у бюджет відлов безпритульних тварин не проводився протягом 2013 року.
Колективні заяви мешканців стосовно передачі гуртожитку за адресою: м.Соснівка, вул. Театральна, 11 було розглянуто і рішенням Соснівської міської ради передано на баланс КП «Соснівкажитлокомунсервіс».
Згідно усних звернень стосовно порушень графіку маршрутних перевезень були вивчені дані питання. Таких заяв було - 8 , з них вирішено - 5 , а 3 - планується вирішити протягом січня-лютого 2014р.
Протягом 2013 року у Соснівську міську раду надійшли колективні звернення щодо виникнення тріщин у помешканнях та адмінбудівлях м.Соснівки внаслідок підробки ПАТ «Шахта «Надія». В основному, від мешканців, що проживають по вул. 22 Січня в м.Соснівка. Всі заяви періодично подавались на вищезгадане підприємство : 20 березня 2013р.- 23 заяви від мешканців міста, 1 – від Будинку дитячої та юнацької творчості м.Соснівки, 1 – від Соснівської дитячої музичної школи. Конкретні відповіді на дані листи шахта не надавала, адміністрація шахти індивідуально надсилала відповідь мешканцям. На звернення Соснівської міської ради в Міністерство енергетики та вугільної промисловості України надійшов лист від 23.07.2013р. від першого заступника Міністра І.Поповича, в якому зазначено, що ремонтні роботи будуть виконані у разі покращення фінансової ситуації на ПАТ «Шахта «Надія». Станом на сьогоднішній день мешканцям м.Соснівки фінансово не відшкодовані витрати завданих збитків по вул. 22 Січня.
Усі заяви, які поступають у виконавчий комітет Соснівської міської ради, розглядаються згідно чинного законодавства, а першочергово і в стислі терміни розглядаються звернення: інвалідів, ветеранів війни та праці, багатодітних сімей.
Координацією роботи житлово-комунального господарства, благоустроєм міста, екологією довкілля, експлуатацією шляхів, транспортним зв’язком, ЦО міста, соціальним захистом, питаннями адмінкомісії займається заступник міського голови Пелих О.З. Протягом 2013р. відбулося 8 засідань адмінкомісій, на яких оштрафовано порушників на суму 748 грн. щодо порушення тиші, правил торгівлі, неправдивого виклику спец.служб (міліції, швидкої допомоги, пожежної) згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Виконком Соснівської міської ради має зв'язок з вищестоящими установами та організаціями, дотримується законодавство про релігійні культури, торгівлю, громадське харчування, захист прав споживачів, охорону здоров’я.
До структури виконавчих органів Соснівської міської ради входить військо-обліковий стіл, де працюють дві штатні одиниці. Станом на 31.10.2013р. на військовому обліку Соснівської міської ради перебуває 1486 чол. , з них:
- офіцерів – 105;
- прапорщиків – 5;
- сержантів і старшин – 260;
- рядових – 731;
- призовників – 385.
Протягом 2013 року інспекторами в\о столу було проведено:
- звірки з підприємцями та організаціями, в яких працюють військовозобов’язані та призовники м.Соснівки;
- 6 подворних обходів з метою вияснення порушень військового обліку;
- 12 обстежень сімейного стану призовників;
- складено список юнаків 1997 р.н., які підлягають приписці до призовної дільниці (Сокальсько-Червоноградський ОРВК) у січні-березні 2014р.
Інспектори військово-облікового столу постійно проводять роботу по уточненню облікових даних військово-зобов’язаних запасу, оповіщають військово-зобов’язаних на вимогу Сокальсько-Червоноградського ОРВК, ведуть облік інвалідів та учасників ВВВ, учасників бойових дій, осіб, які приймали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, а також ведуть облік військово-зобов’язаних, які зареєстровані в м.Соснівка, а проживають або працюють довгий час за кордоном, приймають активну участь у загально-міський заходах, які проводяться на території Соснівської міської ради.
Станом на сьогоднішній день іде до завершення процес виготовлення генерального плану міста Соснівка.
Громаду міста обслуговує Управління праці та соціального захисту населення, яке підпорядковане Червоноградській міській раді. Свою діяльність Управління здійснює відповідно до Положення, затвердженого рішенням Червоноградської міської ради. Основними завданнями відомства є :
- призначення та виплата різних видів соціальних допомог, субсидій;
- відшкодування коштів надаванням послуг, за надані пільги громадянам, які мають право на них, відповідно до Законів України;
- виконання програм покращання соціального захисту інвалідів, пенсіонерів та інших категорій громадян;
- забезпечення виплат, передбачених законодавством, компенсацій та допомог громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Станом на 01.01.2014р. на обліку року в Управлінні праці перебуває 19 952 одержувачів різних видів допомог, компенсацій, житлових субсидій, в т.ч. мешканців м.Соснівки – 1090 чол.
За зазначений період державними соціальними інспекторами управління проведено 55 обстеження матеріального стану заявників, мешканців м.Соснівки з метою призначення житлової субсидії, а при здійсненні контролю за використанням коштів допомог сім’ям з дітьми ( в т.ч. допомоги при народженні дитини) проведено інспектування в 43 сім’ях. Порушень не виявлено.
При перевірці достовірності подання інформації про доходи та майновий стан громадян, що звернулись за призначенням різних видів допомог, працівниками управління було проведено перевірки на підприємствах (організаціях) різних видів власності. За результатами перевірок по м.Соснівка виявлено 20 випадків порушень, а саме: подання недостовірної інформації про доходи та майновий стан. Прийнято рішення про стягнення надмірно виплачених коштів, підлягають поверненню в повному обсязі.
Станом на 01.01.2014р. в Управлінні перебувало на обліку 56 осіб з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що зареєстровані в м.Соснівка. За 2013р. постраждалим виплачено компенсацію на продукти харчування на загальну суму 31,7 тис.грн., щорічну допомогу на оздоровлення на загальну суму 1,5 тис.грн. та компенсацію сім’ям з дітьми, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи на загальну суму 11,5 тис.грн., відшкодовано кошти аптеці № 114 на загальну суму 6,4 ( безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів), забезпечення путівкою на лікування в санаторій «Примор’я» Херсонської обл. однієї дитини за державні кошти.
В секторі обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці на обліку перебувають 2058 інвалідів різних груп та категорій м.Соснівки, з них:
- інвалідів внаслідок загального захворювання – 530;
- інвалідів внаслідок професійного захворювання чи трудового каліцтва -1450;
- інвалідів з дитинства – 78.
Мешканцям Соснівки надано такі послуги:
- 8 інвалідів забезпечені засобами пересування та реабілітації;
- видано 36 направлення на протезні підприємства для забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними виробами;
- забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 16 інвалідів та ветеранів війни;
- влаштовано в будинки-інтернати 1 пенсіонера;
- виплачено компенсацію на транспортні витрати 5 інвалідам на суму 1,2 тис.грн.;
- виплачено компенсацію замість санаторно-курортної путівки 4 інвалідам війни на загальну суму 1,2 тис.грн.
- 4 інваліди направлено на реабілітацію у відповідні установи;
- надано статус 72 ветеранам праці, 2 дітям війни, 5 членам сімей загиблих;
- видано 47 талонів на проїзд ветеранам війни;
- 5 інвалідам проведено виплату компенсації за бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів;
- 2 інвалідам виплачено матеріальну допомогу на суму 0,9 тис.грн.;
- скеровано направлення на протезні підприємства України для виготовлення крісел-колясок; станом на 31.12.2013р. сервісним центром Львівського протезного підприємства забезпечено кріслами колісними 6 інвалідів.
Станом на 01.01.2014р. мають право на пільги відповідно до Законів України 3068 особи (мешканці Соснівки).
За рахунок коштів місцевого бюджету проводилось нарахування і виплата у 2013р. мешканцям Соснівки:
- виплачено на поховання 6-м громадянам (4,4 тис. грн.);
- часткове відшкодування вартості житлово-комунальних послуг 11 інвалідам по зору І та ІІ груп ( 6,3 тис.грн.) ;
- 10 одиноким інвалідам І гр. та сім’ям, де проживає 2 чи більше інваліда І чи ІІ групи (3,2тис.грн.);
- 21 ветерану УПА виплачено щомісячну доплату до пенсії (12, 6 тис.грн.);
- 43 особам виплачено одноразову грошову допомогу (23,5 тис.грн.) .
У 2013 р. до Дня Перемоги за рахунок коштів державного бюджету виплачено щорічну грошову допомогу 473 ветеранам війни, мешканцям м.Соснівки на суму 175,5 тис.грн.
Відділом з питань праці та соціально-трудових відносини проведено:
- вивчення питання наявності заборгованості з виплат заробітної плати. Протягом даного періоду на 7-ти засіданнях тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти податків на погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та ін. виплат був запрошений керівник КП «СЖКС». Підприємством був розроблений графік погашення заборгованості, у грудні заборгованість погашено.
- вивчення питання виплати заробітної плати нижче мінімальної. Для КП «Соснівський міський ринок» надано рекомендації щодо усунення 4 порушень, які усунено;
- вивчення стану дотримання законодавства про охорону праці в КП «Соснівський міський ринок» надано рекомендації щодо усунення 12 порушень, які теж усунено.
Згідно розпоряджень Голови Львівської обласної ради та Голови ЛОДА мешканцям м.Соснівки за 2013р. виплачено одноразову допомогу 21 особі на загальну суму 26,0 тис.грн.
Відповідно до розпорядження голови ЛОДА від 13.05.2013р. № 229\0\5-13 «Про затвердження Порядку виплати одноразової адресної допомоги ветеранам УПА, вдовам (вдівцям) політв’язнів та ветеранів (вдівців) УПА» проведено виплату 30 особам м.Соснівки на загальну суму 11,1 тис.грн.
Кожен другий понеділок місяця в приміщенні КП «СЖКС» спеціалістом управління проводиться прийом громадян з питань призначення соціальних допомог, а кожний другий понеділок місяця парного місяця начальник управління (чи заступник) приймає участь у прийомі громадян м.Соснівки з міським головою м.Червонограда. У 2013р. спеціалістами управління проведено 14 виїздів в м.Соснівка, на яких прийнято 209 громадян з питань надання різних видів соціальних допомог.
Фахівцями із соціальної роботи Червоноградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у м.Соснівці було проінспектовано 148 сімей: багатодітних (53сім’ї), особи із числа дітей-сиріт віком від 18 до 23 р. (5) , з приводу вчинення насильства в сім’ї (2), сім’ї, де проживають умовно-засуджені особи (13), сім’ї, де особи перебувають у МПВ (1), особи, звільнені з МПВ (1), сім’ї в СЖО (13), сім’ї, в який проживають учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (6), сім’ї, де діти знаходяться на диспансерному обліку (7), сім’ї, де діти перебувають на обліку з приводу гіпоплазії (19), сім’ї опікунів (6), сім’ї, діти яких перебувають на внутрішньо-шкільному обліку (17), особи, що перебувають на обліку у ВКМСД(1), сім’ї матерів-героїнь (4).
Під соціальним супроводом знаходяться знаходяться 17 сімей. Проведено 15 групових заходів з учнями шкіл м.Соснівки (ігротеки, бесіди, лекції на теми профілактики шкідливих узалежнень та формування здорового способу життя; зменшення проявів девіантної поведінки). На заходах були присутні 277 учасників.
Робота управління Пенсійного фонду в м.Червонограді за 2013р. була спрямована на продовження реалізації соціальних реформ, спрямованих на підвищення стандартів життя, зростання ефективності та стабільності соціального захисту.
На обліку станом на 01.01.2013р. знаходиться 4 129 пенсіонерів м.Соснівки, призначено 139 пенсій, відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», проведено 361 перерахунок пенсій з різних підстав. Проведено перерахунки пенсій особам, що втратили працездатність: з 1 січня 2013р. та з 1 грудня 2013р. – 3279 чол.
Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 18.09.2012р. № 5279-УІ встановлено підвищення 16 ветеранам війни м.Соснівки, яким виповнилось 85 років і більше, і які являються учасниками бойових дій в період Великої Вітчизняної війни та інвалідам ІІ і ІІІ групи в розмірі передбаченого законом для інвалідів війни І групи , тобто в розмірі 50 % від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Стосовно підвищення рівня пенсійного забезпечення, то середній розмір пенсійних виплат одержувачів пенсій, які перебувають на обліку в управлінні у грудні 2013 р., у порівнянні з аналогічним періодом 2012р., збільшився на 119,3 грн. і становить 1987,65 грн.
Фінансування пенсійних виплат в місті забезпечено у повному обсязі і у встановлені строки.
В управлінні встановлено інформаційний кіоск, за допомогою якого застрахована особа може оперативно отримати інформацію про зарплату, з якої сплачені внески та стаж за 2000-13рр.; графіки прийому громадян працівниками Пенсійного фонду; список документів, необхідних для призначення пенсій.
В управління ПФ надійшло 19 заяв мешканців Соснівки, які розглянути за ст.. 20 ЗУ «Про звернення громадян».
Один раз в місяць начальник ПФ в м.Червонограді проводить прийом громадян в м.Соснівка, на таких прийомах прийнято 29 громадян.
В Соснівці здійснює діяльність філія Червоноградського Територіального центру соціального обслуговування населення. Протягом 2013р. надавалися послуги 132 одиноким непрацездатним громадянам. У філії центру працюють 11 соціальних працівників. Контроль за якістю надання соціальних послуг постійно здійснює заступник завідувача відділення соціальної допомоги (керівник Є.Є.Шайнога). Одиноким надаються такі послуги :
- оформлення субсидій, документів, оплата комунальних послуг;
- доставка продуктів харчування, доставка промтоварів, доставка медикаментів, доставка і читання преси, книг;
- виклик лікаря, доставка аналізів, відвідування громадянина у лікарні, супроводження у поліклініку (лікарню);
- прибирання квартири, виніс сміття, прання дрібних речей, доставка білизни для прання, допомога у приготуванні їжі, миття посуду;
- написання листів, заяв, оформлення заявок, разові послуги.
Додатково мешканцям надаються вдома послуги перукарів, медсестер, машиніста по пранню білизни, швачок.
Терцентр співпрацює з міським Товариством Червоного Хреста, 153 громадян у м.Соснівці безкоштовно отримують хліб від німецького благодійного фонду Ренати Меркле, до Різдвяних і Великодніх свят - продуктові набори.
У відділенні проводяться перевірки доцільності надання соціальних послуг та організовано щоквартальні перевірки якості надання соціальних послуг.
Протягом 2013 року, щомісячно, секретар виконкому Соснівської міської ради Н.Курінна вітає з днем народження одиноких громадян, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні.
У 2013р. соціальні робітники взяли участь у підготовці і проведенні усіх свят, які проводилися у терцентрі.
Кошти на утримання та надання послуг в м.Соснівці передбачені кошторисом Червоноградського міського терцентру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з місцевого бюджету, а також залучені спонсорські кошти.

Між Соснівською міською радою та церковними громадами налагоджена співпраця, проводяться державні та релігійні свята, заходи за участю соснівчан та гостей міста.
Активними у житті міста є громадські організації: «Промінь надії» (Н.В.Шиш), «Майбутнє України» (А.Предводітєлева), «Соснівське Братство ОУН УПА» (В.І.Фарина), СК «Захід» (О.В.Галушка), Спілка психологів ( Р.М.Стецик). В місті зареєстровані декілька об’єднань та організацій, а саме: «Ключ здоров’я» (С.М.Федонюк), Львівська обласна громадська організація шахтарів-інвалідів (філія, І.Ф.Погорілець), «Спілка репресованих» (В.О.Костюк), «Шишка» (О.Павленко). Найактивнішу позицію займають керівники громадських організацій, зокрема, Шиш Н.В.(член виконкому), Стецик Р.М.(депутат Соснівської міської ради).
Короткий аналіз діяльності деяких громадських організацій:
ГО «Промінь надії» (Н.В.Шиш) працювала у м.Соснівці протягом 14 років за підтримки усіх церков та громади міста. У грудні 2013року ГО припинила свою роботу. Це була некомерційна благодійна ГО, об’єднана батьками неповносправних дітей, яка опікувалася дітьми з особливими потребами, допомагала сім’ям, де є інваліди дитинства. Метою ГО було донести до відома установ, організацій, підприємств всіх форм власності, представників різних релігійних конфесій, передовій інтелігенції найширших верств населення, спрямованих на надання допомоги, соціальної та матеріальної підтримки для адаптації інвалідів дитинства м.Соснівки.
Активно приймали участь у акціях по благоустрою нашого міста (фарбування лавок в міському парку, упорядкування клумб, догляд за монументом загиблим євреям на околиці міста), ініціатор Шиш Н.В. зуміла об’єднати молодь усіх церковних громад міста.
Досягнення ГО: створення гурту «Веселі хлопці» ( розумово відсталі юнаки займаються вокалом). Поети: Демчина Оксана , Фецан Олег видають свої збірки поезій. Виготовлення дітьми ручних робіт за допомогою волонтерів; спільне відзначення свят. Джерелом фінансування були добровільні пожертви, допомога місцевих бізнес-структур, членські внески вступивших членів товариства. Під опікою товариства 68 інвалідів дитинства. Маємо надію на те, що знайдуться люди, які і надалі будуть підтримувати інвалідів дитинства.
ГО «Спілка психологів» (Р.М.Стецик) :
Мета та напрями діяльності : індивідуальне та колективне психологічне консультування осіб, які опинилися у тяжких життєвих обставинах.
Досвід роботи: консультативно –дорадчі органи ГО в м.Червонограді з 09.02.2010 року.
Проведена робота :
В 2012-13рр. проводились масові акції проти гендерної ідеології та проти ювенальної юстиції;
В 2013р. ГО зібрала підписи за українську мову;
В 2013-14рр. ГО «Спілка психологів» разом з ГО «7-я» брали активну участь у Майдані і підтримували всі вимоги Майдану;
ГО «Спілка психологів» входить в Громадську Раду при Червоноградському виконкомі (голова – Стецик Р.М.) та при Львівській обласній держадміністрації;
Підписана угода про співпрацю з телеканалом «Бужани», де члени нашої ГО «Спілка психологів» виступають в програмі «Тверезе Прибужжя»;
На даний момент ГО «Спілка психологів» є активним учасником двох соціальних проектів під назвою «Анатомія шлюбу» та «Школа батьківства»;
Кожного року проводяться акції проти розповсюдження наркотиків та проти розпивання спиртних напоїв в громадських місцях;
Три рази на рік проводяться благодійні акції «Допоможи ближньому» для малозабезпечених верств населення;
Проводиться профілактична робота негативних явищ по школах;
ГО співпрацює з пресою;
Надається психологічна допомога одиноким, малозабезпеченим, безробітним, інвалідам, підліткам, іншим особам, які потребують консультації фахівця;
Надається психологічна підтримка громадянам, які постраждали внаслідок катастроф, нещасних випадків, соціальних конфліктів;
Планується відкриття цілодобової телефонної лінії довіри для надання безкоштовних консультацій всім категоріям населення з різноманітними проблемами;
Надається психологічно-консультативна допомога особам, що готуються до шлюбу;
Планується відкрити клуб сімейного психолога для надання консультації сім’ям;
Здійснюється культурно – просвітницька робота серед учнівської та студентської молоді через співпрацю з навчальними закладами, а також робітничої молоді на підприємствах через відкриття кабінетів психолога;
Щорічно проводиться в школах та інших учбових закладах захід на тему «Молодь Червонограда і Соснівки за здоровий спосіб життя» з ціллю профілактики шкідливих звичок. Захід проводиться спільно з обласною МГО «Територія життя»;
Постійна благодійна допомога будинкам інвалідів, інтернатам для інвалідів дитинства.

Основні завдання організації «У ФОКУСІ СІМ’Я»( О.Х.Смірнова):
- підняття авторитету сім’ї на належний рівень;
- пропагування християнських моральних принципів для розвитку здорової повноцінної сім’ї ;
- сприяння створенню міцних сімейних відносин на християнських моральних засадах;
- проведення роз’яснювальної та консультативної роботи з населенням;
- організація та проведення семінарів¸ сімейних вечорів, шкіл батьківства тощо.
В 2013р. були проведені вечори для подружніх пар, семінари по підготовці до шлюбу. Постійно проводиться консультування сімейних «проблемних» пар, а також тих, які хочуть покращити свої стосунки та стосунки з дітьми.
ГО «МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ» (керівник А.В.Предводітєлєва):
Робота, проведена протягом 2013р.:
- новорічні свята з врученням подарунків;
- забезпечення гуманітарною допомогою членів організації (одяг, взуття);
- допомога сім’ям, які потребують фінансової підтримки (передача їм вживаних дитячих речей);
- догляд за квітковою клумбою по вул. Театральна в м.Соснівка;
- участь в акції з благоустрою міста до Великодніх свят (фарбування лавок у міському парку, упорядкування міських клумб);
ГО «КЛЮЧ ЗДОРОВ’Я» (керівник С.М.Федонюк):
Мета організації – інформування населення про те, що займатися профілактикою захворювань легше і розумніше, ніж подальше лікування. Участь у шкільних зборах з батьками і дітьми, індивідуальні консультації щодо підбору дихальної гімнастики чи лікувальної фізкультури.
У Соснівці функціонують Благодійна організація «КАРІТАС СОСНІВКА» (віце-директор П.Савчук) та БФ «ЕКО-МИЛОСЕРДЯ» (Президент П.Савчук).
Ці організації мають свій Статут, розрахунковий рахунок, орендоване приміщення. Проводяться дитячі багатоденні вело-марафони, акції та туристичні походи.
У місті функціонує Спортивний клуб «Захід», який займається спортивно-громадською роботою. Голова правління Галушка О.В. Організація проводить змагання, бере участь у турнірах з таких видів спорту: бокс, баскетбол, футбол, кінг-боксинг. Роботою з молоддю керують, насамперед, вчителі фізичної культури загальноосвітніх шкіл, Гавалко В.Є., Голеня А.О., Кушнір А., Ярмола С., Булас В., Савчук П.О.(велоспорт), Голеня М.С., Лементарьов С.Г., Фоменко М.В. Діяльністю футбольного клубу «Гірник» займаються соснівчани Смолинець І., Гульгун О., Гавалко В. Заслуговують на увагу учні загальноосвітніх шкіл. Щорічно Гавалко В.Є., Галушка О.В. за фінансової підтримки, зокрема, Микульчина О.О., Галушки О.В., Галишина О.С. проводять свято нагородження кращих спортсменів міста. Соснівка відома спортивними здобутками юнаків та дівчат, громада висловлює подяку тренерам та спонсорам, які зміцнюють здоров’я підростаючого покоління міста. Соснівчани пишаються своїм земляком Л.Абрамовим, на честь якого щорічно проводиться дитячо-юнацький турнір з вільної боротьби. У 2014 році спортивний клуб «Гірник» відзначає 50-ти річний ювілей. Соснівська міська рада та громада міста дякують Гавалку В.Є. та іншим керівникам за вагомий внесок та результативність у спортивних досягненнях юнаків.
Великим досягненням громади міста є тісна її співпраця з міжнародними організаціями. Співпрацюємо з фондом Ренати Мерклє та громадських діячів з Німеччини, спонсори надають матеріальну допомогу багатодітним та малозабезпеченим сім’ям. У 2013р. до Німеччини запрошувалася делегація з Соснівки, яка щорічно виступає з концертами (колектив «Червона Рута», керівник Дуванова І.І.)
Соснівське міське відділення міліції здійснює оперативне обслуговування території м.Соснівки, смт.Гірник, таких підприємств, як шахта «Великомостівська», «Межирічанська», промислових підприємств ЗБВ, ШБУ, ШБУ-2, тобто всі промислові підприємства розташовані до залізничного переїзду, що на АС «Застава» в м.Червонограді. Соснівський сектор обслуговується старшим оперуповноваженим СКР Марочканичем В.С., оперуповноваженим СКР Хоменко Ю.Е., старшим інспектором Росовським О.Ю. В штаті Соснівського МВМ добавлено 3 вакансії патрульно-постової служби міліції , які на даний час не укомплектовані.
Протягом 2013 року та 3 місяців 2014 року Соснівським відділенням міліції прийнято 212 повідомлень про злочини, що скоєні чи готуються, по 84 з них відкрито кримінальні провадження. З вказаних 84 злочинів розкрито 61, а 23 - не розкрито, з них 18 по м.Соснівка. Розшукано двох злочинців, які переховувались від суду і слідства. В більшості зареєстровані злочини – це крадіжки та грабунки індивідуального майна. Суттєво збільшилась кількість злочинів, які вчиняються неповнолітніми особами. Серед неповнолітніх є велика кількість дітей, які неодноразово були засуджені до умовної міри покарання, поставлено на облік в КВІ та в КМСД. Щоб запобігти даній ситуації, необхідно об’єднати спільні зусилля ОВС, шкіл, громадських установ та організацій для досягнення позитивного результату у вихованні нашої молоді. З метою проведення профілактики та недопущення скоєння злочинів та правопорушень серед неповнолітніх за кожною школою закріплений працівник міліції, постійно проводяться профілактичні бесіди з учнями та їх батьками. При відсутності позитивного реагування учнів та їх батьків, дирекція школи повинна скласти подання на розгляд Червоноградському МВ ГУ МВС України у Львівській обл. про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання обов’язків щодо виховання своїх дітей.
Однією з форм впливу на криміногенну ситуацію в місті є адміністративна діяльність по попередженню правопорушень, притягнення винних до адміністративної відповідальності. Протягом 2013 року працівниками Соснівського МВМ були складені адміністративні протоколи за порушення тиші та направлені на розгляд адмінкомісії при Соснівській міській раді. Також було складено протоколи за вчинення насильства в сім’ї, порушення адміністративного нагляду, дрібне хуліганство, дрібні крадіжки, розпивання та появу в громадських місцях у п’яному вигляді.
В місті функціонує дільниця Червоноградського Комунального підприємства «Червоноградтеплокомуненерго» (начальник Соснівської дільниці тепломережі - Ковальчук В.Є.).
В 2013р. капітальний ремонт на об’єктах теплопостачання в м.Соснівці виконано на суму 116, 1 тис.грн., в т.ч. :
- заміна аварійної ділянки теплової мережі з приміненням попередньо ізольованих труб по вул. Шептицького, 4 діаметром 133мм- 4;
- відремонтовано теплову мережу на території Соснівської міської лікарні;
- відремонтовано теплову камеру № 14 по вул. Львівській;
- пофарбовано підходящий газопровід середнього тиску до РГК № 3;
- проведено поточний ремонт обладнання за час підготовчого періоду до опалювального сезону 2013\14 рр.
За 2013р. газова котельня № 3 відпустила в теплові мережі м.Соснівки 22830,62 Гкал, а реалізовано споживачам 13911,32 Гкал. Втрати в тепломережах становлять 39 %. Близько 60 % зносу теплових мереж зумовлює понаднормові втрати теплової енергії при транспортуванні. Невідповідність діаметрів трубопроводів теплової мережі тепловим навантаженням через великий відсоток відключення опалювальної площі населення.
Відключення проводиться самовільно та за рішеннями соснівського міськвиконкому (дозволи на встановлення автономного опалення). Так, по м.Соснівка відключення становить – 65 %.
Масове самовільне відключення нагрівальних приладів від системи ЦО мешканцями вплинуло на втрати теплової енергії і в житлових будинках, КП «ЧТКЕ» змушене безкоштовно обігрівати місця загального користування, підвали, горища та самовільно відключені від ЦО квартири через які проходять трубопроводи внутрішньо будинкової тепломережі.
Теплопостачання споживачів м.Соснівки в 2013р. було стабільним згідно температурного графіка. Аварійні ситуації, що виникали в 2013 році ліквідовувались оперативно та у встановлені терміни.
Дільницю КП «Червоноградводоканал» у Соснівці очолює Чуркін В.Ю.
За 2013р. по м.Соснівка КП «Червоноградводоканал» за власні кошти підприємства виконав такі роботи:
- замінено водопровід по вул. 22 Січня, 24-26 - 2,9 тис.грн.;
- замінено водопровід по території очисних споруд - 0,5 тис. грн.;
- капремонт водопровідних колодязів (11 шт.) - 11 тис.грн.;
- виконано ремонт пожежних гідрантів по вул. Театральна, 3, 15 (2 шт.) - 2 тис.грн.;
- виконано ремонт канколодязів (9 шт.) - 9,9 тис.грн.;
- виконано поточний ремонт фасадів КНС – 3,5 тис.грн.;
- виконано ремонт рулонного покриття КНС Львівська – 2,0 тис.грн.;
- ремонт вторинних відстійників – 3,0 тис.грн.;
- виконано ямковий ремонт після ліквідації поривів – 5,2 тис.грн.;
За кошти шахти «Надія» виконано:
- аварійно-відновлювальні роботи на водопроводі по вул. 22 Січня, 16 – 3184,8 тис.грн.
ВСЬОГО на суму 43,2 тис.грн.
В м.Соснівці працює дільниця філії Червоноградського управління по експлуатації газового господарства, яка займається безперебійним , безаварійним газопостачанням. Дана установа постачає газ населенню, комунально-побутовим об’єктам. Згідно графіку проводиться планове технічне обслуговування газових приладів та газопроводів. Виконується робота по ремонту газових приладів згідно заявок абонентів. У 2013р. продовжується робота по прокладанню нової лінії газопостачання сполученням Червоноград-Соснівка через Волсвин.
Червоноградський міський відділ Головного управління ДСНС України у Львівській обл. повідомляє, що в 2013р. на території м.Соснівки надзвичайних ситуацій не виникало. Протягом року 34-ю Державною пожежно-рятувальною частиною м.Соснівки було здійснено виїздів:
- пожежі в районі обслуговування - 32;
- пожежі в районі обслуговування інших частин – 8;
- замети – 1;
- інші виїзди – 27.
Дитячий навчальний заклад № 5 знаходиться на балансі Соснівської міської ради, в якому функціонує 9 груп ( 2 групи ясельні , 7 дошкільних груп, з них 2 групи з вадами мовлення, 1- короткотривалого перебування для дітей 5-ти річного віку по підготовці до школи).
Для задоволення потреб батьків у здобутті дітьми дошкільної освіти є необхідність у відкритті однієї дошкільної групи.
Приміщення закладу типове, відповідає санітарно-гігієнічним та навчально-виховним вимогам.
В закладі обладнано 2 зали для проведення занять з музики та фізичної культури, є музей народознавства, кабінети вчителів-логопедів, медичний кабінет, кабінет психолога, методичний кабінет.
У своїй діяльності керуємось Законом України «Про дошкільну освіту», Положенням «Про дошкільний заклад» та іншим нормативно-правовими актами.
Педагогічну діяльність здійснюють медпрацівник, які мають відповідну фахову освіту, володіють сучасними інноваційними методиками навчання та виховання дітей дошкільного віку.
Здійснюється робота відповідно до базової Програми розвитку дитини «Я у світі». В закладі працюють 23 - педпрацівники, з них:
- 11 – вища освіта (48%);
- 12 – середня спеціальна освіта (52%);
- 1 – вища категорія;
- 2 – І категорія;
- 1 – ІІ категорія.
Протягом року ДНЗ № 5було проведено:
- методоб’єднання для вчителів-логопедів всіх дошкільних закладів;
- семінар-практикум для педагогів «Розвиток мовлення дітей в ДНЗ та вдома»;
- творча зустріч педагогічних колективів ДНЗ № 5 та ДНЗ № 9;
- круглий стіл ДНЗ № 5 та ЧНВК №13 «Готовність дітей до школи»;
- взаємовідвідування уроків та занять в ДНЗ і ЧНВК;
- тематичні екскурсії дітей старших груп до ЧНВК № 13.
Для батьків:
- 1 раз в місяць проводяться консультпункти з різної тематики щодо навчання, виховання, здоров’я дітей;
- батьківські збори, консультації, Дні відкритих дверей;
- проведено засідання «Школи молодих батьків»;
- диспут –обговорення «Принципи та стратегія взаємозв’язку ДНЗ та сім’ї».
- конференція «Виховання без насильства».
Важливий аспект роботи ДНЗ – організація харчування дітей. Воно здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування.
В садочку харчування якісне, повноцінне, раціон збалансований, дотримуються натуральних норм, технології приготування їжі, калорійності.
Середня вартість харчування на 1 день на дитину становить 14 грн., з них : 7 грн. виділяє міський бюджет, 7 грн. – батьківська плата. За 2013р. на харчування дітей витрачено 340777 грн.
Завіз продуктів здійснюється тими постачальниками, які виграли тендер, мають ліцензію і сертифікат якості (фірма «Сузір’я», ПраТ «Галичина», концерн «Хлібпром»).
Основні джерела фінансування – це міський бюджет та батьківські кошти.
Так, за рахунок міського бюджету в 2013р. було придбано електрожаровню на харчоблок та морозильну камеру в комору на загальну суму 27 800 грн.
Була замінена підлога в трьох павільйонах.
Є необхідність у придбанні на харчоблок стелажів, овочерізки. З метою дотримання безпечних умов життєдіяльності дітей необхідно поміняти кафельну плитку в умивальних та туалетних кімнатах. Гостро стоїть проблема заміни вікон, особливо у спальних кімнатах.
Батьки дітей є активними спонсорами дитсадка, вони надають допомогу та покращують матеріально-технічну базу закладу. За останні 3 роки за батьківські кошти були придбані дитячі меблі, поміняні вхідні двері , двері в музичну залу, в групових кімнатах, поміняні вікна в 3-х спальних кімнатах, здійснюються ремонтні роботи по групах.
За 2013р. від батьків на рахунок спеціального фонду (благодійні внески) надійшло 11300 грн., які будуть спрямовані на покращення матеріальної бази ДНЗ , а саме: придбання дитячих стільчиків та столів у дошкільні групи.
У м.Соснівка працює Народний дім «Просвіта», в якому протягом 2013р. проведено більше 132 масових заходи. В даному закладі працюють 24 працівника. Згідно відповідного графіку роботи проводяться заняття професійних та аматорських колективів, наприклад, гурток драматургії, дитячий вокальний ансамбль, танцювальний гурток, ансамбль пісні і музики, сучасної пісні, вокально-інструментальний ансамбль. Заслуговують уваги танцювальні гуртки «Червона рута» під керівництвом І.І.Дуванової, акомпаніатор Л.Я.Ортинський. Даний колектив визнаний не тільки на Україні, але й за кордоном. Художній колектив має звання Народного. Популярністю серед соснівчан користується ансамбль пісні і музики під керівництвом Д.Я.Гнатіва.
В залежності від тематики свят та урочистих подій заходи розподіляються таким чином:
- заходи, що проводяться колективами Народного дому згідно затвердженого плану;
- заходи, які проводить Народний дім спільно з організаціями та установами міста;
- виїзні заходи (концерти), в т.ч. звітні концерти;
- фестивалі та конкурси, в яких беруть участь художні колективи Народного дому, церков, громадських організацій , загальноосвітніх середніх шкіл міста, Будинку дитячої та юнацької творчості, музичної школи;
- заходи, що проводяться іншими установами та організаціями .
Заходи, проведені в Народному домі протягом 2013р.:
Новорічні та Різдвяні ранки, вистава «Катерина» по Т.Г.Шевченко аматорського театру «Парадокс», виступ учасників Соснівських вертепів, святкова програма до Дня Соборності України, участь у Фестивалі «Різдвяні дзвіночки» у м.Червонограді, де зайняті призові місця; заходи, присвячені Шевченківським дням, Великодню, святкування Дня матері, Міжнародного дня захисту дітей, відзначення Дня Конституції та Дня молоді, інсценізація Хресної дороги; вечір-реквієм «Година скорботи» до Дня Чорнобильської трагедії . Вже стало традицією проведення міського свята – « День Випускника», яке проводиться святково та урочисто на майдані Просвіти. Звітні концерти дають колективи Соснівського Народного дому ( у т.ч. у м.Червонограді) . Заслуговує уваги проведення Державних свят на площі міста та біля пам’ятних знаків у парку, а саме: до Дня пам’яті Героїв УПА та жертв голодомору. Між Соснівською міською радою та загальноосвітніми школами ( в т.ч. і музичною) та БДЮТ давно налагоджена співпраця: учні активно беруть участь у запланованих заходах.
Відбулася поїздка колективу Народного танцю «Червона рута» у Болгарію; відзначення Дня Незалежності України та Дня Шахтаря; проведення Дня Спортовця; участь ВІА «Викрутаси» (НД) на фестивалі «Родинне джерело» у м.Червонограді (нагороджені дипломом ); вечір, присвячений річниці ЗУНРу. На високому рівні у 2013р. проводилося святкування 56-ї річниці м.Соснівки. Гостями свята були артисти, запрошені Соснівською міською радою.
Хочеться відзначити роботу працівників Народного дому та творчих колективів міста, силами яких було проведено багато культурно-мистецьких заходів, їх відвідала величезна кількість людей.
Активними у проведенні культурно-мистецьких заходів є учасники вокального гурту «Черемош» та дитячий музичний театр «Кольорові парасольки» (музичний керівник О.Федонюк).
За 2013р. вищезгаданий колектив «Черемош» має такі досягнення :
- Всеукраїнський конкурс (м.Луцьк) – ІІ місце;
- Всеукраїнський конкурс (м.Київ) – ІІ місце;
- Міський конкурс «Сурми звитяги» - ІІ місце;
- Обласний конкурс (м.Львів) – ІІІ місце (Анна Пінчук);
- Всеукраїнський конкурс (м.Винники) – ІІІ місце (Анна Пінчук).
Планується провести капітальний ремонт малого залу Народного дому. На сцені встановлені обігрівачі, які були придбані за кошти спонсорів з Німеччини – Ренати Мерклє.
У місті функціонує КП «Соснівський міський ринок», який є відокремленою структурою, 7 працівників якого ведуть самостійну господарську діяльність (директор Бекерський В.М., депутат Соснівської міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань комунального господарства та благоустрою). Директор ринку часто заслуховується на нарадах та засіданнях виконкому, звітується про роботу. Станом на сьогоднішній день територія ринку не впорядкована повністю, є великий перелік проблем та питань, які необхідно вирішити негайно. КП «Соснівський міський ринок» дотацій від держави та міської ради не отримує, міська рада надати фінансову допомогу не взмозі. Надходять зауваження громадян щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог, впорядкування території ринку, адміністративних питань тощо. Господарська діяльність ринку проводиться силами працівників, помітні позитивні сторони, але станом на сьогоднішній день є ще багато невирішених питань, комунальне підприємство місту прибутку не дає.
В Соснівці функціонує комунальне підприємство «Соснівкажитлокомунсервіс», фінансовий стан якого потребує покращення. Виходом з кризи могло б стати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на прикладі ОСББ, які створені в 2003р. На сьогоднішній день у місті з 98 багатоквартирних будинків в ОСББ два будинки. У зв’язку із складним фінансовим становищем КП «СЖКС» у 2013р. мало заборгованість по заробітній платі, що негативно впливало на роботу підприємства. Соснівська міська рада систематично контролює діяльність даного комунального підприємства.
Дане підприємство є боржником перед Державною податковою інспекцією м.Червонограда, ці борги накопичувалися з роками, їх близько 2 млн.грн. З метою подальшого безперебійного функціонування КП «СЖКС» керівництвом подані документи до суду м.Львова щодо розтермінування податкового боргу. На сьогоднішній день фінансово-господарський стан КП «СЖКС» є критичним з причини несвоєчасного введення тарифів на утримання прибудинкових територій ще у 2010р. На сьогоднішній день фінансово-господарський стан КП «СЖКС» частково покращений, що відбулося після введення тарифів на утримання прибудинкових територій у 2013р.
Звітність господарської діяльності КП «СЖКС» протягом 2013р. :
Встановлено та знято глушок у вузлах управління будинків (122 шт.), замінено труб ц\опалення (455 мп.), заміна труб х\в (54 мп), заміна кульових кранів (81 шт.), заміна каналізаційних труб (46 мп.), заміна труб лівньової каналізації (7 мп), ремонт запірної фланцевої арматури (145 шт), ремонт рулонної покрівлі (2250кв.м) , заміна стічних труб (80 мп), ремонт 26 під’їздів, ремонто 5 входів у підвальні приміщення , ремонт оголовків димових і вентиляційних каналів (69шт.), прочистка внутрішньо-будинкової каналізації – в міру надходження заявок квартиронаймачів, виготовлення дашків над входами в під’їзд (4 шт.) , заміна електричного кабеля (406 мп),заміна електропроводу (800 мп), заміна автоматів АВ-250, ДВ-63, 32Д, 25Д, 100Д (214 шт.), заміна електрорубильників (2шт.), заміна електровимикачів (39 шт.) , заміна електропатронів (30 шт.) , профремонт підвальних електромереж (900 мп).
Щоп’ятниці у приміщенні Соснівської міської ради проводиться нарада керівників, на якій розглядаються першочергові питання фінасово-господарського плану та вживаються заходи щодо їх покращення.

Рух грошових коштів по КП „СЖКС”
за 2013р.
тис.грн. %
ДОХОДИ в т.ч. : 4357,1 100
квартплата 3528,2 81
орендна плата 194,8 5
платні послуги(для організацій, підприємств та населення згідно договорів та актів викон. Робіт) 626,0 14
пільги, субсидії 8,1 менше 1%


ВИТРАТИ в т.ч.: 4350,8 100
податки (ПДВ, ПДФО та інш.) 93,4 2
оренда (до міського бюджету) 202,3 5
зарплата 2020,8 46
ЄСВ (пенсійний внесок) 871,2 20
електроенергія 24,31 1
паливно-мастильні матеріали 369,31 9
матеріали. малоцінн 264,2 5
послуги банку, зв’язку 34,2 1
канцтовари, бланки 13,2 менше 1%
інтернет, програмування 10,0 менше 1%
оплата за воду 35,9 менше 1%
КП „Комінтех” 26,2 1
утилізація сміття 266,3 6
оплата за тепло 74,8 3
профдезвідділ 7,1 менше 1%
витрати на ОП 14,4 менше 1%
розрахунки за роботи (заміна ел.лічильників, вишка) 8,2 менше 1%
інші витрати ( страхування автомоб.), 15,0 менше 1%Директор КП „СЖКС” Ю.В.Кінах

Гол. бухгалтер Л.С.СеменчукСоснівська міська рада надавала КП «СЖКС» фінансову підтримку, з січня 2013р. згідно діючого законодавства така стаття непередбачена, що в свою чергу, не дає можливості надати КП «СЖКС» додаткові кошти. Це спричиняє додаткові труднощі у напрямку роботи щодо фінансової підтримки КП «СЖКС»
Враховуючи прохання мешканців, Соснівська міська рада контролює питання щодо перегляду нарахувань вивозу твердих побутових відходів з багатоповерхових будинків не з площі, а з кількості зареєстрованих осіб, це питання вирішено у 2013 році.
Зважаючи на те, що фінансовий стан КП «СЖКС» знаходиться у незадовільному стані, перед працівниками підприємства стоять планові вимоги з утримання житлового фонду. Першочергове завдання працівників КП «СЖКС» - систематичне прибирання міста, виконання санітарних норм щодо утримання центральних вулиць та прибудинкових територій тощо. Але КП «СЖКС» функціонує і громада має розуміти, що місто без комунального підприємства розвиватися не може.
Соснівська міська рада розпочала передачу шахтних гуртожитків державної форми власності в комунальну власність, але співфінансування з боку держави на цю передачу відсутнє. Мешканці гуртожитків мають самостійно вирішувати це питання і міська влада готова йти назустріч. Але слід пам’ятати, що можливості місцевого бюджету відсутні, тому необхідно створювати ОСББ і намагатися самотужки виконувати господарські роботи.
Внаслідок діяльності підприємств вугільної промисловості ДП «Львіввугілля» на території м.Соснівки склалася складна техногенна і екологічна ситуація, пов»язана з суттєвими змінами геологічного і гідрогеологічного середовища, підтопленням та заболоченням території, забрудненням водоносного горизонту та навколишнього середовища. Так, є проблема з підвищенням рівня грунтових вод та підтопленням територій, що прилягають до міста. Необхідно провести пониження рівня грунтових вод в районі стадіону школи гімназії № 13 та влаштувати водовідведення в районі вул. 22 Січня м.Соснівки.
Населення міста вже близько 10-ти років бореться за категоричну заборону підробки міста. Є наслідки попередніх проектів, які на при великий жаль є сьогодні. З початку постраждали будівлі приватного сектору, потім зазнала руйнування Соснівська міська лікарня. Сьогодні є серйозні пошкодження будівель в районі вул. 22 Січня. Це тільки початок! Мешканцям міста неважливо, яка шахта руйнує Соснівку. Людям важливо знати, що буде з містом через 10-20 років і хто буде відшкодовувати збитки, нанесені шахтами, коли вони будуть закриті. Нам не потрібно другого Луганська та інших міст Донеччини, де посередині селищ утворилися ями та провали, а люди забили дошками вікна будинків та покинули свої міста, які зруйновані та не підлягають відновленню. Багато років поспіль Соснівська міська рада приймала рішення щодо категоричної заборони підробки під містом, які ігнорувалися Міністерствами та Відомствами у м.Києві та Територіальним Управлінням «Держгірпромнагляду» у м.Львові. Більше того, 25 грудня 2012 року у Львові керівництво вищезгаданого Управління погодило «Проект підробки…», і сьогодні в Соснівській міській раді є листи з Міністерства палива та енергетики, що немає коштвів для виконання ремонтних робіт тих будинків, які постраждали.
Для життєзабезпечення мешканців Соснівська міська рада не забезпечена коштами на соціально-економічні та культурні програми, благоустрій міста, озеленення, встановлення нових дитячих майданчиків, прибирання міського парку, доріг та утримання їх у належному стані, створення місць відпочинку для мешканців, освітлення вулиць. Необхідно запровадити енергозберігаючі системи вуличного освітлення та провести влаштування зовнішнього освітлення вулиць, що не освітлюються в кварталах багатоповерхівок та в кварталах приватного сектору міста. Ці кошти відсутні.
Першочергові проблеми, які необхідно вирішувати Соснівській міській раді та депутатському корпусу протягом 2014р.:
- затвердження генерального плану та меж міста в Обласній та Верховній радах України, встановлення меж міста;
- передача гуртожитків з державної в комунальну власність;
- планування економічного розвитку та стратегій міста;
- залучення інвестицій, співпраця з міжнародними організаціями, розробка місцевих цільових програм, розвиток малого і середнього бізнесу;
- забезпечення систематичних транспортних перевезень, у т.ч. і пільгових;
- забезпечення пільговими медикаментами населення міста ( аптека № 114);
- контроль за поетапним введенням тарифів комунальних служб м.Соснівка та м.Червонограда;
- спільна робота Соснівської міської ради з керівництвом КП «СЖКС» та КП «Соснівський міський ринок» з метою виведення їх з важкого фінансового становища;
- поточний та капітальний ремонт дахів будинків;
- поточний та капітальний ремонт центральних та внутрішньоквартальних доріг;
- покращення мережі освітлення міста, поступовий перехід на енергозберігаючі технології ;
- робота Соснівської міської ради спільно з КП «СЖКС» у різних напрямках, а саме: щодо зрізки дерев, у т.ч. аварійних, відлову тварин (собак) з метою їх стерилізації та подальшого перебування в притулках;
- встановлення дорожніх знаків.
Дякую всім, хто минулого року забезпечував життєдіяльність міста, насамперед, організаціям та установам Соснівки, депутатському корпусу, працівникам Соснівської міської ради, членам виконкому, громадським організаціям, всім мешканцям міста за розуміння, взаємодопомогу, співпрацю. Дякую керівникам підприємств, державних установ, зокрема, директорам загальноосвітніх шкіл, дитячих садочків, головним лікарям лікарень, керівництву КП «СЖКС», Народного дому, міського ринку, приватним підприємцям та мешканцям м.Соснівки, які забезпечували нормальне функціонування установ, порядок та благоустрій на території міста. Особлива подяка настоятелям церковних громад – це надзвичайно вагомий фактор у збереженні миру і спокою в місті.
Соснівська міська рада висловлює подяку Червоноградській міській раді, відомствам та установам, які протягом 2013року співпрацювали з виконкомом Соснівської міської ради та надавали моральну та фінансову підтримку з метою покращання життєзабезпечення м.Соснівки.
Соснівка- це прекрасне мальовниче містечко, воно живе у робочому режимі, але щоб завтра було краще, ніж сьогодні, необхідно ще більше докладати зусиль для цього.
Впевнена, що прекрасні вірші поетеси Соснівки мають стати девізом кожного з нас :
Якщо за долю краю

Відчув в душі тривогу,

Якщо служив ти людям,

То ти служив і Богу.

Стефанія Бойкиня
(м.Соснівка, мати депутата Соснівської
міської ради Торосян Амалії Айказівни)

З повагою міський голова м.Соснівки Є.М.Дуброва


Переглядів: 2627 | Дата розміщення: 7 серпня 2014
 
Інформаційне повідомлення

. Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

Курси валютПанель керуванняПопулярне на сайті


Наше опитування

Соснівці потрібен сайт?

ТАК
НІ


Останні коментарі

Написав: umnyedom
В статті: ОГОЛОШЕННЯ

Написав: AndreySi
В статті: ОГОЛОШЕННЯ

Написав: Brianlink
В статті: ОГОЛОШЕННЯ

Написав: EROmogergy
В статті: Робота

Написав: Brianglymn
В статті: ОГОЛОШЕННЯ

Написав: DouglasHap
В статті: ОГОЛОШЕННЯ

Написав: MMAscex
В статті: Робота


Посилання

Ділові люди Червонограда
Новини Червонограда
Сокаль і сокальщина
Недорогий хостинг
Додай свій сайт
Сайт-візитка за 1 день

Найважливіші події

XML error in File: http://www.pravda.com.ua/rss/view_mainnews/
XML error: Mismatched tag at line 6

10 заповідей нової України


Публікації

XML error in File: http://www.pravda.com.ua/rss/view_pubs/
XML error: Mismatched tag at line 6

Червоноград. АвтострахуванняПро інтернет, дизайн та рідну мову (блог Циганика Влада)


XML error in File: http://404.in.ua/feed/
XML error: Undeclared entity error at line 28

На злобу дня


Fatal Error: could not open XML input (http://censor.net.ua/includes/jokes_ru.xml)
--------------------------------------------------------------------

Новинки музики та кіно


8-річна дівчинка-рекордсменка Кіра Касинець презентувала власний фільм до 55-річчя Кузьми Скрябіна (відео)
8-річна Кіра Касинець із Ужгорода, яка місяць тому встановила рекорд України з декламування напам’ять найдовшої скоромовки у світі (1035 слів!), ...

Штучний інтелект придумав «неможливу» мелодію. Людина зіграла її на фортепіано (відео)
Усе почалося з того, що в далекому червні 2018 року, на ютуб-каналі Sheet Music Boss, де публікуються відео фортепіанних уроків, виклали згенеровану ...

12 років тому ми вперше зустрілися з героями серіалу «Гра престолів» і ось як змінилися актори та актриси (фото)
Здається, це було лише вчора, коли ми чекали нових епізодів «Гри престолів», сподіваючись, що з нашими улюбленими героями буде все гаразд. Але ...

Книги та підручники


15 прикладів польоту кмітливої інженерної думки (фото)
Ми часто втрачаємо з уваги творчість і зусилля інженерів, які створюють приголомшливу інфраструктуру, що оточує нас. Просто погляньте на ці фотографії, і ви будете зачаровані розкішшю рукотворних ...

9 цікавих історичних фактів, про які ви, можливо, не знали
Чи знали ви, що на «Титаніку» були не тільки люди, що салат «Цезар» названий так зовсім не на честь римського імператора, а Червона планета насправді не червона? І як ви думаєте, що сталося з тим ...

17 слів, якими ви не користуєтеся, а дарма
Мабуть, бували у ситуаціях, коли потрібно щось пояснити своєму співрозмовнику, але, на жаль, відповідного слова в словниковому запасі немає. Пропонуємо до вашої уваги добірку слів, знанням яких ви ...

Цитата дня


Fatal Error: could not open XML input (http://censor.net.ua/includes/quotes_ru.xml)

Про сайт


Сайт sosnivka.lviv.ua створено на прохання Міської ради міста Соснівки для висвітлення подій і новин нашого міста та регіону.
Позаяк Міській раді сайт раптом став непотрібним, підтримкою та наповненням займається розробник — Циганик Влад.

Реклама на сайті


Шановні рекламодавці!
У вас є можливість розмістити рекламу на сайті.
За детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, до Адміністрації.

Нас відвідують


Locations of visitors to this page