МОЛОДЬ -- ЗА ВІРУ ХРИСТОВУ
У дні підготовки до величного свята – Воскресіння Господнього -- педагогічний та учнівський колективи ЧЗШ №7 спільно з відділом освіти Червоноградської міської ради та Інформаційно-методичним центром освіти організували на базі школи науково-практичну конференцію «Сучасна молодь і християнські цінності». Проведена під час Тижня духовності, вона стала визначною подією як у самому навчальному закладі, так і для запрошених старшокласників та вчителів основ християнської етики нашого регіону. Захід проходив під опікою та благословенням священиків Соснівських церковних громад.
Розповідає заступник директора Червоноградської загальноосвітньої школи №7
Наталія КАСЬЯНОВА:
--Гостям та учасникам конференції показали виставки дитячих робіт, які спеціально до Тижня духовності розмістили на видних місцях. Серед них: «Світ, створений Богом» (1 кл.), «Ісусе, мій Боже, я вірю в Тебе» (3 кл.), «Сторінками Біблії» (2-А кл.), «Зустрічаючи свято Воскресіння Господнього» (2-Б кл. та 4 кл.). Учасники факультативу «Народознавство» (учні 5, 6 класів) власноруч виготовили плакати-стіннівки, на яких висловили свої прохання і подяки Господу Богу. Старшокласники подали на альбомних аркушах свої улюблені Біблійні цитати. Активно попрацювала в цьому напрямку і наша шкільна бібліотека – її стенд «Читаючи Біблію» сподобався всім.
Протягом Тижня Духовності, який проходив з 8 по 14 квітня нинішнього року, вчителями основ християнської етики, класними керівниками проведено цікаві виховні заходи:
- «Стежиною добра» - 5 клас ;
- «Роль віри в житті людини» - 9 клас;
- «Молодь і християнські цінності» - 6 клас;
- «Бог у житті людини» - 10 клас;
- «Христос – дорога правди і життя» - 7 клас.
Вчителем основ християнської етики Оленою Василівною Макар проведено відкритий урок з теми «Добро в житті християнина. Прощення і вибачення» -- для учнів 4 класу.
Цікавими були бесіди учнів 8 та 9 класів з сестрами-редемптористами зі Львова. Цю зустріч допоміг організувати настоятель храму Святих Апостолів Петра і Павла отець Зиновій.
Кожен день Тижня Духовності розпочинався спільною молитвою священнослужителів, учнів, учителів у певних наміреннях:
- 1 день - за шкільну родину, дітей та молодь України і світу, усіх, хто навчається, і за тих, хто навчає, за дітей з особливими потребами, толерантне ставлення до них;
- 2 день - за наші сім'ї, родини, які мають бути колискою духовного життя і виховання для кожної дитини;
- 3 день - за духовних провідників народу – священиків, монахів, катехитів, учителів основ християнської етики, їх жертовне служіння на ниві духовності;
- 4 день - за нашу державу Україну, мудрих провідників народу, її лідерів, які би дбали за кожну людину;
- 5 день - за усвідомлення людством своєї великої відповідальності за створений Богом світ.
Робота з дітьми в напрямку активного вивчення Біблії, християнських цінностей, прищеплення віри в Бога як основи способу життя сучасної людини позитивно впливає на загальний навчальний процес у школі. Не дивно, що наш досвід роботи стає цікавий колегам, старшокласникам інших шкіл. Нинішня конференція власне це й підтвердила.
Основна подія заходу відбувалася в актовому залі. Тематично прикрашений, з фігурою Божої Матері, із запаленою свічою на столику біля сцени... Все настроювало на розмову високодуховну і щиру.
--Ми зібралися тут, аби засвідчити свою християнську віру, обговорити насущні проблеми виховання і запропонувати нові, актуальні теми для вивчення на уроках християнської етики, - сказала, відкриваючи конференцію, методист Інформаційно-методичного центру міського відділу освіти Любов Степанівна Хляка. -- Теми для обговорення визначили ви самі, дослідили їх, опрацювали відповідну літературу. Пора виходити на ширшу аудиторію! І власне нинішня конференція має узагальнити цей досвід, показати дороги для активнішого просування християнських цінностей у повсякденне життя наших людей.
Учениці ЧЗШ №6 Оксана Котуха і Софія Пелих (керівник – Лень Г.В.) присвятили свою роботу значенню храму в житті людини. Вони знайшли чимало цікавих історичних фактів про структуру, символіку і духовне значення церковної споруди, довели, що храм від найдавніших часів до сьогодні є виявом Божої присутності на Землі.
Тему ролі сім’ї у морально-духовному вихованні дітей розкрила Вікторія Ващук із ЧЗШ №5 (керівник – Ващук Н.П.). Батько дівчинки – священик, мама – вчитель християнської етики. Вона переконана, що першорядна роль у вихованні належить саме батькам, їх благодатній щоденній присутності в житті дитини. Однак, проведене в цій школі опитування показало, що лише третина учнів виховуються в повних сім’ях, у решті – батьки (або й обоє батьків) перебувають поза межами дому, на заробітках. В цих умовах надзвичайно великої ваги набуває християнська опіка. Вона може надходити від учителя, духівника, від бабусь і дідусів. Їх настанови, поради, щирі молитви матимуть вирішальний вплив у морально-духовному становленні юнака чи дівчини. І дорога ця, об’єднавши старання всіх, обов’язково приведе молоде покоління до храму Божого.
Про зрілий погляд наших старшокласників на особливо складні й мало обговорювані в стінах школи життєві проблеми засвідчив проект «Подаруй мені, мамо, життя!», представлений ученицями ЧСШ №8 Катериною Гарасюк та Роксоланою Зубкович (керівник – Банах Г.М.).
Зацікавлено було сприйнято й виступ учнів нашої школи Руслана Гриника та Андрія Стопчанського (керівник – Цінцірук Л.Б.) про роль віри в житті людини. Використовуючи інтерактивні методи подачі підготовлених матеріалів, діти зуміли донести до всіх присутніх своє дійсно глибоке розуміння християнських цінностей.
Згодом, у дружньому колі, під час підведення підсумків конференції, всі присутні мали можливість висловити своє бачення піднятих проблем. Воно – одностайне: зустріч дійсно була надзвичайно корисною, сприяла поширенню кращого досвіду роботи, показала нові можливості школи в утвердженні християнської моралі серед учнів.
Нехай буде благословенна наша дорога до Бога! Власне це підтвердила і Хресна Хода, проведена 14 квітня в місті Соснівка, в якій найактивнішу участь взяла вся наша школа.
Записала Тамара БАБІЙ.