На правах реклами:

Закрита соціальна мережа ділових людей Червонограда та регіону

Закрита соціальна мережа ділових людей Червонограда

www.chervonograd.biz

 

Сучасна історія

   Автор публикації: Administrator                                          Категорія: Про місто
 

Сучасна історія


У 1951 році Кристинопіль та Белз буле передані УРСР, оскільки радянське керівництво планувало тут розпочати будівництво нового кам’яновугільного басейну.

В 1954 році Порицьке шахтно-будівельне управління (ПБУ №2) побудувало і здало в експлуатацію шахту №2 в Нововолинську і в жовтні це управління перевели у Львівську область та доручили будівництво шахт №5, №8, №9, поля котрих були розвідані геологорозвідкою. Вся адміністрація, інженерно - технічний персонал та багато працівників переїхали на нове будівництво в с. Волсвин .

Було найнято коменданта з місцевих мешканців (Крук І. В.), який домовився про розселення працівників серед мешканців села. Усіх робітників та ІТР розселили по 4 - 8 чоловік (сім'ї ж залишились у Нововолинську). Знайшли територію майбутньої шахти і почали будувати тимчасові будівлі та споруди, а також звільняти територію для стовбура шахти від лісу. Того року дуже рано прийшли холоди, тому побудували тимчасову котельню (дерев'яні каркаси закладені цеглою, металева піч), де працювала адміністрація та нарядна. Бригади по черзі заходили на наряд та погрітися. Звичайно виникло питання, де ж буде будуватися житло для робітників. Доріг не було, магазина чи буфета також. Було вирішено відкрити магазин. Продавець трактором й санями протягом осені — зими завозила продукти з Червонограда (хліб, консерви, іноді ковбасу).

Трест Укрзахідшахтобуд знаходився у Володимирі-Волинському. Там обговорювалось питання житла для будівельників та майбутніх працівників шахт. Згодом проблему вивчало міністерство у Донецьку. Туди викликали начальника виробничого відділу, де він отримав план майбутнього міста з відводом земель під будівництво. В січні 1955 року прийшло два ешелони з 72 збірними будиночками на станцію Сілець-Завоне. В цей час працівники шахт №5 та №8 складали вже великий колектив. Всіх працівників ІТР направили на розгрузку вагонів. Поблизу залізної дороги під відкритим небом було складено багато куп, призначено сторожів та комірника. Працювали по кілька змін і ніхто не скаржився - це ж все було для робітників.

Через те, що в плані забудови були лиш капітальні будинки, Латинський Костянтин Іванович, зібравши усіх начальників ПБУ №2 , вирішив ставити ці будинки за межами плану, далі в ліс. З лісництвом погодили відвід землі й здавання вирубленого лісу. Виникло питання організації роботи перевезення й встановлення будинків, вирубки лісу. Липинський Костянтин Іванович, вивчивши питання, призначив начальника будцеху Гіля Василя Олексійовича., а також доручив Сабодашеву Федору Георгійовичу приймати якнайактивнішу участь, як людині з досвідом роботи на будівництві.

Сучасна історія


Гіль В. О. вніс пропозицію наймати на будівництво людей з ближніх сіл, бо своїх працівників було надто мало для такого обсягу робіт. Він отримав дозвіл і повноваження на прийняття працівників. Липинський Костянтин Іванович, Гіль Василь Олексійович, Сабодашев Федір Георгійович та Сафонов Аркадій Михайлович разом із ще декількома працівниками, взявши план забудови та обладнавши колеса машини ланцюгами, вирушили шукати місце будівництва майбутнього міста. З Городиша була дорога до залізниці, а також стежка до станції Сілець Завоне. Дорогою машина застрягла в болоті, тому прийшлося йти пішки в село, просити трактора, щоб витягнув машину, а також провести нас то тригометричної вишки, яка була на нашому проекті, виходячи від якої, мало вестися будівництво.

Маркшейдер Сафонов Аркадій Михайлович зняв дані з вишки, провів нівеляцію місцевості від вишки до рогу першого будинку, згідно плану, а потім переніс за допомогою теодоліта на стовп 1,5 метра, який був встановлений як репер, а під ним було закопано пляшку з іменами першопроходців для нащадків. Крім підписів там була дата і напис: „Тут буде місто закладено". Це було на початку лютого 1955 року. Вишка стояла на тому місці, де зараз Народний Дім. Після цього забили кілок на місце побудови першого будинку. Зараз це будинок за адресою Грушевського, 9. Це був початок нового міста, долю якого, волею випадку, вирішували Гіль Василь Олексійович та Сабодашев Федір Георгійович.

Через декелька днів з Нововолинську прибуло десять вантажних машин для перевезення деталей будинків та інших будматеріалів. Було побудовано з дошок нарядну, поставлено металеву піч. Почали розчищати проїзди для будівництва будинків, рубали ліс, робили мітки будинків й звозили будматеріали. На роботу приймали людей з навколишніх сіл. Було 5 бригад працівників по 8 чоловік у кожній. 10 бригад бетонщиків та теслів по 10 — 15 чоловік. Харчувались за свій кошт в селах, працівники жили в Боровому та Рекленці. Було важко, весною машини часто застрявали, треба було постійно витягувати їх трактором. Потрібно було робити розмітки фундаментів, креслення, усім робочим треба було постійно допомагати, бо професіоналів було мало. Влітку було прислано молодих фахівців Мельниченко Миколу та Воронова Павла, які дещо полегшили роботу. Гіль В. І. захворів, залишив будівництво й повернувся до сім'ї. Раз з місяць потрібно було їздити на нараду на шахту № 5. Рата розлилась настільки, що до шахти приходилось добиратись човном. Від початку працював нормувальник Андрієнко Павло Денисович, який живе у місті. Роботи було дуже багато, збір будинків було закінчено в жовтні 1955 року. Заселили мешканців, виникло питання магазину, будинку культури, В плані планувалась побудова цегляного гаражу на 5 пожежних машин. Замість нього побудували будинок культури з залом, сценою, будкою для кіно, магазином та бібліотекою. Пізніше це був Будинок піонерів. А для пожежних машин побудували дерев'яний гараж.

Сучасна історія


Цей колектив не мав повноважень на побудову капітальних будинків, тому цю роботу передали в ПБУ № 8, яке продовжило роботи через рік.

Так, з осені 1955 року почалося існування міста. Спочатку воно носило назву селища шахт 5 - 9, а пізніше селища імені Кірова. Згодом місто отримало назву Соснівка. Хочеться відзначити перших будівничих міста, багато з них живе в Соснівці. Це прораби Гіль Василь Олексійович та Сободашев Федір Георгійович, майстри Мельниченко Микола та Воронов Павло, нормувальник Андрієнко Павло Денисович, брати Сільчуки, один з яких був бригадиром комплексної бригади, Штибель Катерина -бригадир бригади робітників, а також Мудрик К., Сковрон А., Ґайдучик Г., Буз А., Квасниця А., Ільків П., Луц П., Гайдучик В., Цвіг А.. Головей С., Макарук С., Ващук А., Паращук М., Паращук А., Луцик П., Горо щук М., Шлімович В.Л., Огуркіс Ю.Ю., Сподарик М.П., Пелех О.Г., Ніколаєва Т.М., Жерновий В.П., Курач П.О. Виконавчий комітет Соснівської селищної, а згодом міської Ради очолювали Соколова Г.О., Лашин П.С., Олейников В.Г., Тарасюк М.П., Тунгускова Я.М., Гарвона С.Г., Брус В.С., Савчук П.О., Кунта Ю.С., сьогодні посаду міського голови обіймає Харчук І.Т.

З спогадів Климочко Василя Степановича:
— У будівельному управлінні №2 комбінату «Укрзахідшахтобуд» я почав працювати 23 лютого 1955 року, а в маркшейдерському відділі, цього ж управління, де крім мене, на той час був лише мій безпосередній начальник — з 28 березня 1955 року. Саме удвох з ним в один із травневих днів 1955 року ми і забили перший кілок, віднайшовши згідно Генерального плану перший репер, на місці теперішнього перехрестя вулиць Грушевського та Шептицького. Фактично разом з нами розпочали роботу будівельні бригади братів (Сергій, Іван, Яків) Сільчуків та Луциків (Петро і Павло). Взагалі, у Соснівці є багато людей, які живуть тут з літа 1955 року — будували перші фінські будинки та заселяли їх: Ф. Сабодашев — зараз пенсіонер, О. Дем'янов — головний механік шахти №8 «ВМ» та інші.

З спогадів Баглаєвича Степана Михайловича:
— 15 червня 1958 року я був призначений директором Соснівської семирічної школи Великомостівського району. Через рік вона стала восьмирічною, а в серпні 1961 року, після дев'яти місяців будівельних робіт, Соснівською середньою школою Забузького району (зараз СШ №7).
Ціла епопея зв'язана з будівництвом теперішньої ЧНВК №13. Більш ніж десять років освоєння Львівсько-волинського вугільного басейну та будівництво і введення в експлуатацію в кінці 50-х — на початку 60-х років шахт №№ 5,8,9 « ВМ » зумовили необхідність відкриття у Соснівці в другій половині 60-х років ще однієї школи. Школа-Інтернат (зараз СЗШ №14), яка функціонувала у Соснівці з 1959 року, та одна середня школа були вже не в змозі охопити навчанням всіх соснівських дітей, хоча середня школа й працювала фактично у три зміни. Проте необхідність виділення коштів на будівництво школи доводилося відстоювати у Києві в Раді Міністрів, що я й робив. Нарешті в березні 1968 року її будівництво розпочалося, а у вересні 1969 року діти сіли за парти в новозбудованій школі.


Переглядів: 34874 | Дата розміщення: 20 серпня 2008
 

Прокоментував:  Алекс
Побільше фоток!!!! перших років Соснівки
Прокоментував:  Administrator
Дещо можна знайти у фотогалереї. Якщо і у Вас щось є -- додавайте!




Прокоментував:  jenifer
Большинство людей работает большую часть времени, чтобы жить, и незначительное свободное время, остающееся у них, настолько тревожит их, что они всеми способами стараются избавиться от него. Гёте И.
Прокоментував:  jenifer
Жениться, ничем не связывая себя, — предательство. Монтень М.
Прокоментував:  andrejbaklak
свежая база email поиск клиентов http://cybermake.ru/view/view_black_spider.php
Прокоментував:  jenifer
Удачный брак отвергает любовь; он старается возместить ее дружбой. Это — не что иное, как приятное совместное проживание в течение всей жизни, полное устойчивости, доверия и бесконечного множества весьма осязательных взаимных услуг и обязанностей. Мишель Монтень
Прокоментував:  jenifer
Нельзя убивать время, не вредя этим вечности! Торо Г.


Смотрите благожелательно на все сущее: пусть каждое ваше слово будет спокойно, приветливо, благосклонно; пусть каждое действие ваше служит к исправлению, к развитию добра.


Не надо войны, не надо... Давайте-ка лучше работать, мыслить, искать. Единственная настоящая слава — это слава труда. Война — удел варваров. Мопассан Г.
Прокоментував:  Neabaspelve
Иностранная music www.eng-mp3.ru
Прокоментував:  Anaefeket
пожар в белой холунице http://holzori.ru/
и
авторегистратор лучший 2012 оригиналы только не китай http://shop.china-gsm.ru/

пособие при рождении ребенка в ульяновске http://kuzvesti.ru/krome-togo/pri-rozhdenii-tretego-rebenka-semyam-budut-vyplach
ivat-posobiya-11-07-2012.html

корпус для нокия 6700 в кирове http://mobilakirov.ru/uslugi/remont-sotovyh/zamena-korpusa-nokia-6700.html

сантехнический манометр с фильтром и предохраняющим клапанов цена http://santehnikmsk.ru/uslugi/ustanovka-manometra/

растения реки вятка http://skatinfo.ru/culture/vyatka-vechnaya-zagadka-08-08-2011.html

установка счетчиков воды киров ул попова http://stroitel43.ru/uslugi/otdelka/ustanovka-vodoschetchika.html

листовка обращения к водителям http://tv-dubl.ru/obshestvo/obraschenie-k-voditelyam-19-09-2012.html

виагра и умственная деятельность http://u-farm.ru/publikacii/viagra/pobochnye-deystviya-viagry.html

двойная радость http://uvesti.ru/obshestvo/dvoynaya-radost-29-03-2012.html
Прокоментував:  amarkgymn
Нужны люди для написания статей для сайта о сексе.
Вот разделы:
- Новости о проституции (с подразделом историй общения с проститутками)
- Вагинальный секс
- Оральный секс
- Анальный секс
- Мастурбация
- Групповой секс
- Лесбийский секс
- Геи
- Игры и игрушки
- BDSM
- Камасутра
- Свинг
- Половое созревание мальчиков
- Половое созревание девочек
- Секс комплексы
- Секс психология
- Первый секс
- Потенция
- Фригидность
- Климакс

Требования

Есть небольшие требования к статьям:
размер статьи не менее 2100 знаков,
тема статьи должна соответствовать тематике раздела и быть современной,
текст, статьи не должен содержать грамматических, орфографических ошибок, нецензурных выражений,
текст должен быть 98-100% уник по advego,
статья должна быть интересной.
Желательно по возможности фото 200*200.

Оплата 1$ за статью.
Связь через meil: av8675@mail.ru или icg 643591938



Інформаційне повідомлення

. Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

Курси валют



Панель керування



Популярне на сайті


Наше опитування

Соснівці потрібен сайт?

ТАК
НІ


Останні коментарі

Написав: EverettWarma
В статті: Робота

Написав: umnyedom
В статті: ОГОЛОШЕННЯ

Написав: AndreySi
В статті: ОГОЛОШЕННЯ

Написав: Brianlink
В статті: ОГОЛОШЕННЯ

Написав: EROmogergy
В статті: Робота

Написав: Brianglymn
В статті: ОГОЛОШЕННЯ

Написав: DouglasHap
В статті: ОГОЛОШЕННЯ


Посилання

Ділові люди Червонограда
Новини Червонограда
Сокаль і сокальщина
Недорогий хостинг
Додай свій сайт
Сайт-візитка за 1 день

Найважливіші події

XML error in File: http://www.pravda.com.ua/rss/view_mainnews/
XML error: Mismatched tag at line 6

10 заповідей нової України


Публікації

XML error in File: http://www.pravda.com.ua/rss/view_pubs/
XML error: Mismatched tag at line 6

Червоноград. Автострахування



Про інтернет, дизайн та рідну мову (блог Циганика Влада)


Як вибрати правильний шрифт для сайту
Вибір шрифту для сайту має велике значення, оскільки він впливає на сприйняття тексту і взагалі на візуальний вигляд сайту. А розуміння різновидів шрифтів відіграє ключову роль у виборі правильної шрифтової пари для сайту. Ось деякі ключові аспекти ...

Інтернет технології у 2024 році. Огляд розвитку та трендів
У 2024 році інтернет став не лише простором для спілкування та отримання інформації, але й справжнім каталізатором технологічних інновацій, що змінюють спосіб, яким ми працюємо, відпочиваємо та спілкуємося. Справжнім віртуальним універсумом, який ...

10 трендів веб-дизайну 2024. Вдосконалення UX/UI
Всесвіт інтернету безперервно розвивається, а з ним і дизайн веб-сайтів. Що чекає нас у 2024 році в галузі сайтобудування, веб-дизайну та користувальницького досвіду? Давайте проаналізуємо. Можливо, вам теж це буде цікаво. 1. Мінімалізм і ...

На злобу дня


XML error: Mismatched tag at line 6
--------------------------------------------------------------------

Новинки музики та кіно


Хто вигадав і що насправді означають ноти?
Винайдення писемності дозволило накопичувати і передавати майбутнім поколінням думки, ідеї та враження. Інший винахід, не менш великий, нотний запис, ...

18 найпопулярніших виконавців 20-21 століття, які заробили на музиці більше за інших (фото)
Дивно, що музика, яка створювалася задовго до нашого народження, залишається популярною. Але не кожному виконавцю вдається увійти до історії. ...

Наші улюблені зірки з фільмів про Гаррі Поттера. Де вони зараз та чим займаються? (фото)
Актори фільмів про Гаррі Поттера зазнали значних змін з часів своїх пригод у Гоґвортсі. У цій статті ми розглянемо, де зараз перебувають деякі з ...

Книги та підручники


10 закинутих будівель, що захоплюють дух (фото)
На нашій планеті є немало закинутих витворів архітектури, які з року в рік загрібає у свої тенета природа. Вони обростають травою, щільно ховаються за деревами та продовжують існувати лише на фото. ...

Морська пригода в часі: як SS Warrimoo подолав межу століть і перебував у двох століттях одночасно
Уявіть собі, що ви перебуваєте на борту корабля, який одночасно знаходиться у двох різних днях, місяцях, роках і порах року. Це не вигадка, а реальна історія пасажирського пароплава SS Warrimoo, що ...

5 видів тварин, які вимерли через поведінку людей
Втрата біорізноманіття є однією з найгостріших екологічних проблем сучасності, і багато видів тварин зазнали вимирання через безвідповідальну поведінку людей. Зокрема, такі види як додо, стеллерова ...

Цитата дня


XML error: Mismatched tag at line 6

Про сайт


Сайт sosnivka.lviv.ua створено на прохання Міської ради міста Соснівки для висвітлення подій і новин нашого міста та регіону.
Позаяк Міській раді сайт раптом став непотрібним, підтримкою та наповненням займається розробник — Циганик Влад.

Реклама на сайті


Шановні рекламодавці!
У вас є можливість розмістити рекламу на сайті.
За детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, до Адміністрації.

Нас відвідують


Locations of visitors to this page