Водночас, Міністр охорони здоров'я України Василь Князевич пропонує ввести ПДВ на імпортні ліки. "Необхідно вводити ПДВ на імпортні ліки для того, щоб їх контролювати", - пояснює він. В. Князевич у вівторок повідомив, що при українському МОЗ вже створено спеціальну фармакологічну інспекцію, яка відповідає за якість ліків. У зв'язку з цим Міністр попросив Генпрокуратуру звернути увагу на це питання і перевірити, як ця інспекція працює в регіонах.
У свою чергу, Т. Корнякова завіряє, що Генеральна прокуратура буде контролювати Держінспекцію з контролю за цінами з метою не допустити завищеної вартості ліків. На сьогодні відмічається підвищення вартості багатьох ліків на 30-50%. "Будемо жорстко контролювати Державну інспекцію з цін і будемо вимагати, щоб вони робили перевірки, притягували до відповідальності всіх тих, хто порушує цінову політику України", - говорить Т. Корнякова.
За її словами, ГПУ має намір надіслати подання до Міністерство охорони здоров'я з метою усунення порушень у ціновій політиці на ринку ліків. "Державна комісія з цін намагається врегулювати цінову політику. Наші громадяни повинні придбавати ліки за реальними цінами", - сказала напередодні заступник Генпрокурора.
При цьому Т. Корнякова відзначила високу вартість низки найнеобхідніших ліків. За її словами, зафіксовано підвищення ціни на 30-50%. Вона також відзначила, що 90% ліків, які ввозяться в Україну, не оподатковуються і більшість з них не мають сертифікатів.
Крім того, вона повідомила, що в Антимонопольному комітеті України (АМКУ) з жовтня 2008 року порушено справу відносно 15 оптових фірм, які займаються ввезенням ліків в Україну. "Будемо вимагати від Антимонопольного комітету завершити цю перевірку з жовтня місяця і направити матеріали в Генеральну прокуратуру", - підкреслила Т. Корнякова.
Нагадаємо, фінансова і економічна криза у вересні-жовтні минулого року і зміна курсу долара США призвели до того, що іноземні фармацевтичні компанії підвищили ціни (на оптові закупівлі) на 30-40%. "Це стало можливе через недосконалість регулюючої ролі влади на ціну і вживання медикаментів. Прикладом є Російська Федерація, де вартість на аналогічну медикаменти, які ввозяться з-за кордону, значно нижча, ніж в Україні", - зтверджує голова Національної ради з питань охорони здоров'я населення України при Президентові України Микола Поліщук.
|